انواع میزتلویزیون های خانه امروزی


میز تلویزیون

امروزه میز تلویزیون ها در انواع طرح و رنگ ها مانند میز تلویزیون چوبی یا ام دی اف و … طراحی میشوند. که میتوانید با توجه به سلیقه ی خود انتخاب کنید. بیشتر افراد از میز تلویزیون های دیواری استفاده میکنند که این نوع میز ها مدرن و شیک هستند. میز تلویزیون های ام دی اف بدلیل ظاهر های زیبایی که دارند باعث شده تا بیشتر مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی باشد و امروزه در بیشتر خانه ها از آن استفاده میکنند. همه ی افراد بیشتر وقت خود را در پذیرایی سپری میکنند و یا وقتی مهمان داشته باشید حتما در اتاق پذیرایی از آن ها پذیرایی میکنید پس دکوراسیون اتاق پذیرایی باید شیک و زیباتر نسبت به سایر اتاق ها باشد. تلویزیون نیز جزو وسایلی است که بیشتر مورد توجه مهمان ها قرار میگیرد و یک وسیله تزئینی و کاربردی است. تلویزیون ها در جایگاهی قرار دارند که وجود آنها در خانه ضروری است و نبودن تلویزیون  باعث کاهش زیبایی خانه و ناقص شدن دکوراسیون داخلی خانه می‌شود.

طراحی

با پیشرفت تکنولوژی تغییرات زیادی در مدل وسایل منزل ایجاد می شود که میز تلویزیون ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و هر ساله مدل میز تلویزیون های کلاسیک و مدرنی معرفی شده اند که شما می توانید با توجه به سبک دکوراسیون داخلی منزل تان از بین مدل های متنوع، میز تلویزیونی مناسب را انتخاب کنید.

میز های تلویزیون در انواع جنس های مختلف نظیر شیشه ای و چوبی و ام دی اف و فلزی موجود است که انتخاب هر یک از این جنس های میز تلویزیون به سبک دکوراسیون داخلی منزل و سایر وسایل موجود در منزل شما بستگی دارد.
میز تلویزیون های فلزی محکم و در عین حال سبک هستند و این مدل میزهای تلویزیون دارای ساختار ظریفی نیز می باشند و در طراحی این مدل میزها اغلب از ترکیب شیشه و فلز استفاده می شود و اگر در دکوراسیون پذیرایی یا اتاق نشیمن منزل شما مبلمانی با پایه های فلزی موجود است این مدل میزها می توانند برایتان انتخابی مناسب و ایده آل محسوب شوند.
میز تلویزیون چوبی و میز تلویزیون ام دی اف امروزه توجه اغلب افراد را به سمت خود جلب کرده اند و این مدل میزها دارای طرح و رنگ های متنوعی هستند و در انواع مدل های ساده و کار شده موجود می باشند و اگر شما در دکوراسیون داخلی منزل تان از وسایل ساده و مدرن استفاده کرده اید میز ال سی دی های ساده می توانند برایتان انتخابی مناسب باشند.

میز های ال سی دی کار شده و فانتزی نیز برای دکوراسیون های کلاسیک و منازلی که در آن ها بیشتر از وسایل فانتزی استفاده شده است مناسب تر هستند.
یکی دیگر از مواردی که در هنگام انتخاب مدل میز تلویزیون باید به آن توجه داشته باشید رنگ میز تلویزیون است. در هنگام انتخاب رنگ میز تلویزیون می توانید به سلیقه شخصی و رنگ سایر وسایل موجود در دکوراسیون منزل توجه کنید سپس از بین رنگ های روشن و تیره میز ای سی دی مناسب و زیبایی را انتخاب نمایید.
میز تلویزیون های جدید همچنین در انواع مدل های میز تلویزیون دیواری و زمینی موجود است و اگر شما تمایل دارید در فضای دکوراسیون منزل تان صرفه جویی کنید بهتر است میز ال سی دی های دیواری را انتخاب نمایید همچنین در برخی از مدل های این میزها در اطراف میز قفسه هایی طراحی شده است که از این قفسه ها می‌توانید برای قرار دادن وسایل تزیینی و دکوری استفاده نمایید.

 

نکته ی مهم!

میز تلویزیونی را که انتخاب می کنید باید با سبک دیگر وسایل موجود در دکوارسیون پذیرایی شما مطابقت و همخوانی داشته باشد هم چنین علاوه بر مدل میز تلویزیون جایگاه آن نیز در درون دکوراسیون پذیرایی از اهمیت زیادی برخوردار است.

مکان های مناسب:

قرار دادن میز تلویزیون در مکان مناسب یکی از مهم ترین نکات در طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی است و در هنگام قرار دادن میز تلویزیون باید به این نکته توجه داشته باشید که مبلمان و میز نهارخوری و محل آشپزخانه از مهم ترین گزینه هایی هستند که با محل قرار دادن میز تلویزیون در ارتباط هستند پس باید ابتدا محل قرار گرفتن میز تلویزیون را مشخص کنید و سپس اقدام به چیدن مبلمان و میز نهار خوری کنید.

میز تلویزیون های زمینی قابلیت تغییر محل در محیط را دارند و شما می توانید برای ایجاد تنوع در فضای پذیرایی خود محل قرار گرفتن میز تلویزیون را تغییر دهید.
رنگ میز تلویزیون خود را با مبلمان داخلی به هیچ وجه هم رنگ انتخاب نکنید زیرا دیزاین منزل شما سرد و خسته کننده می شود.

خانه ی ایرانی:

میز ال سی دی های دیواری بیشترین طرفدار را بین خانواده های ایرانی دارند زیرا هم کاربردی هستند و هم جنبه دکوری دارند. میز تلویزیون های دیواری طوری طراحی شده اند که میتوانید روی آن ها وسایل دکوری بچینید.

میز تلویزیون های دیواری برای آپارتمان های کوچک بسیار مناسب و کاربردی اند، نورپردازی میز تلویزیون های چوبی زیبایی آن ها را چندین برابر میکند و باعث میشود میز تلویزیون مانند یک دکوری بزرگ در اتاق پذیرایی بدرخشد.

 

چگونه يك ميز تلويزيون مناسب را انتخاب كنيم؟ 

ميز تلويزيون يكى از عناصر اتاق نشيمن محسوب مى شود و جزء وسائلى است كه براى مدت طولانى از آن استفاده مى شود. بنابراين چگونگى انتخاب آن امرى مهم محسوب مى شود. براى اطمينان از يك انتخاب مناسب براى ميز تلويزيون به نكات زير توجه داشته باشيد:

١اندازه و شكل تلويزيون شما

ايجاد بسترى مناسب براى قرارگيرى دستگاه تلويزيون از وظايف اوليه يك ميز تلويزيون محسوب مى شود بنابراين شما بايد از عرض و عمق مناسب ميز تلويزيون اطمينان حاصل فرمائيد. هر ميز و يا پايه تلويزيون بايد حداقل چند سانتيمتر از هر طرف، از تلويزيون بزرگ تر باشد. با اين حال توجه داشته باشيد كه اندازه صفحه نمايش تلويزيون عرض واقعى آن نيست، بلكه به اندازه قطر صفحه نمايش است. بنابراين يك تلويزيون ٥٠ اينچ واقعا ٥٠ اينچ عرض ندارد. تلويزيون هاى عريض داراى نسبت تصوير ٩:١٦ هستند، در حالى كه در تلويزيون هاى سُنتى اين نسبت به میزان ٣:٤ مى باشد.

٢فضاى اتاق شما

براى قرار دادن ميز تلويزيون در فضاى خانه شما، لازم است تا ابعاد آن با ابعاد فضاى شما متناسب باشد. اگر داراى يك اتاق نشيمن با ابعاد بزرگ هستيد، يك ميز تلويزيون عريض مى تواند فرصتى عالى را براى اضافه كردن عناصر دكورى ايجاد كند و فضاى شما را بزرگ تر جلوه دهد. چنانچه از نظر ابعاد داراى محدوديت هستيد، استفاده از يك ميز تلويزيون كوچك تر و ساده تر مى تواند احساس مينيماليستى را در خانه شما ايجاد كند.

٣هماهنگى ميز تلويزيون با ساير مبلمان هاى خانه

ابعاد مبلمان هاى شما مى تواند معيار مناسبى براى تعيين ارتفاع ايده آل براى نصب تلويزيون باشد تا بهترين زاويه ديد را به شما نشان دهد. تغيير در اين ارتفاع هر چند اندك مى تواند باعث مشكلات اِرگونومى شود. بنابراين براى جلوگيرى از فشارِ گردن از اين ارتفاع مطمئن شويد.

٤كاربرى ميز تلويزيون شما

در نظر داشته باشيد كه آيا هدف ميز تلويزيون شما صرفاً براى تحمل وزن تلويزيون و قرار گرفتن تلويزيون بر روى آن مى باشد و يا قصد داريد از آن براى ذخيره سازى روزنامه ها، مجلات، سى دى ها و لوازم جانبى ديگر استفاده كنيد. اگر تنها هدف قرار دادن تلويزيون است از يك قطعه ساده استفاده كنيد. با اين حال اگر شما نياز به جاى دادن سيستم هاى بازى، مجموعه فيلم ها و دستگاه هاى ديجيتال ديگر داريد بهتر است از يك ميز بزرگ تر با قفسه ها و كشوهاى مختلف استفاده كنيد تا تمام لوازم جانبى را درون خود جاى دهد. در زير به نمونه هاى مختلف از ميزهاى تلويزيون اشاره مى كنيم. 

 

 

 

 

 

 

 

آموزشاخبارام دی افبروزرسانی هاپذیراییدکوردکوراسیون خانهدکوریمبلمان خانگیمیزتلویزیوننشیمن

اتاق نشیمنپذیراییتزئیناتتلویزیونخانهخانوادهدکوردکوراسیوندکوراسیون خانهدکوریمبلمبلمانمیزمیزتلویزیوننشیمن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است